Prezentace

Unikátní bateriové úložiště chrání TERMS před blackoutem

UNIKÁTNÍ BATERIOVÉ ÚLOŽIŠTĚ

Text a foto: Archiv TERMS a.s.


Unikátní bateriový systém implementovali ve společnosti TERMS a.s. v Plané u Českých Budějovic. V případě lokálního nebo klidně i celosvětového výpadku elektrické energie (blackout) přejde systém do takzvaného ostrovního módu a zajistí přísun elektřiny pro celou firmu a to až do špičkové spotřeby 150kW zcela bez výpadku, kdy spotřebiče a stroje nepoznají, že k přepnutí do ostrovního módu došlo.  Nedojde tak k žádným škodám, které by teoretický výpadek způsobil, a nutným odstávkám, které by ovlivnily vývoj a výrobu společnosti. 

Term bateriovy system

Obr.1 Unikátní bateriový systém ve firmě TERMS a.s.

Systém funguje na principu ukládání přebytečné elektrické energie vyrobené ve fotovoltaickém systému do lithiových akumulátorů. Jejich kapacita je minimálně 384 kWh a umí při průměrně energeticky náročném provozu zabezpečit chod společnosti i na několik dní. Vzhledem k tomu, že společnost TERMS, spadající do holdingu BUDEX, si zakládá na energetické soběstačnosti, nachází se v jejím areálu v Plané několik desítek kilowatt výroby elektrické energie pomocí fotovoltaických článků, které bateriové úložiště dobíjejí průběžně i v ostrovním módu a mohou v případě dobrých slunečních podmínek udržet firmu vchodu i v situaci dlouhodobého výpadku elektrické energie.

Detail TERMS

Obr. 2) Detailní pohled

Terms sídlo

Obr. 3) Sídlo firmy TERMS a.s. v Plané u Českých Budějovic

Na projekt ”AKUMULACE ENERGIE TERMS A.S.” byla poskytnuta finanční podpora od Evropské unie v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost - Nízkouhlíkové technologie – Akumulace energie. Celkové náklady činily 8 098 560 Kč, z čehož 5 100 000 Kč pokryla dotace. Projekt realizovala společnost TERMS a.s. v roce 2021.

EU logo

Uveřejněno v tištěném vydání magazínu BUDLive dne 19.09. 2023

Společnost TERMS a.s.

Nabízí komplexní a flexibilní řešení dodávek moderních technologií v oblasti průmyslové automatizace, energetiky, strojní výroby a telekomunikací. Disponuje vlastní výrobní základnou v České republice a týmem vysoce kvalifikovaných odborníků. Splňuje kvalitativní standardy a normy platné pro země EU. Společnost TERMS disponuje plně vybaveným 2,5 ha výrobním a skladovacím areálem. 

terms logo


Další články z této rubriky:

Bouda Burgers: Cesta od studentského projektu k úspěšnému...

V roce 2015 vznikl budějovický koncept Bouda Burgers j... Více informací

Alšova jihočeská galerie vyhlásila architektonickou soutě...

Senovážné náměstí v Českých Budějovicích by mělo získat novou výzmanou dominantu. Alšova jihočeská galerie vyhlásila architektonickou ... Více informací

© Copyright 2019 Bud Media s.r.o.

Vytvořili v: