O nás

Českobudějovický magazín BUDLive je městský časopis pro všechny hrdé patrioty i fanoušky Budějovic. Věnuje se místním tématům, na která není v běžném zpravodajství čas ani prostor. Píší ho zkušení novináři ze zavedených médií. Vyznačuje se kvalitním tiskem, důraz dává na profesionální fotografie a především na původní lokální zpravodajství. Českobudějovický magazín BUDLive vychází ve čtvrtletní periodicitě – v jarním, letním, podzimním a zimním vydání. 

Příběh českobudějovického magazínu BUDLive

Iniciátorem vydávání kvalitního městského magazínu byl na podzim 2015 Jan Cempírek, který měl tou dobou za sebou dlouholetou praxi v různých médiích. Oslovil s nápadem Ivo Stejskala, který měl mediální zkušenosti z Rádia Faktor a společnosti Český Internet. Společně založili vydavatelství Bud media s.r.o. a hned v lednu 2016 vyšlo ukázkové - nulté vydání magazínu BUDLive. Mezi hlavní materiály tohoto vydání patřil rozhovor redaktora Marka Kerlese se svérázným provozovatelem TV Šlágr Karlem Peterkou, analýza „sporťáka“  Pavla Kortuse o klopýtání fotbalového SK Dynamo a rozhovor s triatlonistkou Petrou Krejčovou. Pro distribuci nového magazínu zvolili vydavatelé především adresný způsob doručování - časopis byl k dostání nejen v novinových stáncích, ale byl rozeslaný direct mailingem rovněž na dva tisíce adres českobudějovických podnikatelů a veřejně činných osob.

FOTO1) Nulté číslo: titulka ukázkového čísla nového českobudějovického magazínu BUDLive z ledna 2016Magazín dle čtenářských ohlasů zaujal a proto 21. března 2016 vyšlo první řádné vydání - s folkovým zpěvákem Pavlem Lohonkou Žalmanem na titulní stránce. Magazín od té doby vychází. Mimo již výše jmenované redaktory patřili mezi výrazné redaktorské osobnosti prvních tří ročníků i další známí jihočeští novináři jako Václav Koblenc, Mirka Nezvalová, Antonín Pelíšek či Jana Holoubková. Grafickou podobu a sazbu magazínu vytvořilo DTP studio Michael Ehrlich. Hlavním fotografem magazínu se stal od prvního vydání Petr Zikmund, od začátku je rovněž součástí dvoustránka tématických snímků Petra Kubáta. V průběhu  II.ročníku začaly vycházet komiksové příběhy štamgastů z Masných krámů, jejichž podobu má na svědomí kreslířka Lenka Pužmanová.  

FOTO 2) Vydavatelé českobudějovického magazínu BUDLive obdrželi významnou cenu v soutěži Časopis roku 2016, když v kategorii Objev roku získali krásné druhé místo (předběhl je pouze odborný časopis Architect+). Cenu převzali Jan Cempírek (vlevo) a Ivo Stejskal.

FOTO 3) Titulka programového sešitu BudějckéAkce z podzimu 2019

Ve IV. ročníku v roce 2019 přibyl k magazínu BUDLive nový doprovodný titul – programový sešit BudějckéAkce. Vyšel samostatně v podzimním a zimním čísle IV.ročníku, byl distribuován jednak jako příloha magazínu pro předplatitele, ale přes dva tisíce dalších výtisků bylo rozdáno zdarma i v síti partnerských kulturních zařízeních ve městě. Na program byly velmi dobré čtenářské ohlasy, ovšem k dalšímu rozvoji přílohy zabránily vnější nepříznivé okolnosti. V březnu 2020 bylo již připravené do tisku jarní vydání programového sešitu BudějckéAkce - jaro 2020, z důvodu vyhlášení nouzového stavu v České republice (pandelie koronoviru Covid 19, kdy byly zrušeny všechny kulturní a společenské akce) však byl na poslední chvíli tisk zrušen a programová sešit nevyšel. S obnovením jeho vydávání jako samostatného titulu počítají vydavatelé po návratu společenské a ekonomické situace do časů  před "koronavirem".

V době koronavirové pauzy na jaře v roce 2020 ale přišel jiný produkt z dílny BUDLive. Janu Cempírkovi bylo líto nevyužitých redakčních materiálů z minulých čísel a protože měl vždy blízký vztah k rádiu, připravil projekt 1.budějovického podcastu BUDLive. Ve studiu MKP Production v dubnu nahrál spolu s hosty první dvě epizody a dne 7. května 2020 byly tyto rozhovory zveřejněny a podcasty vstoupily oficiálně na scénu. V plánu je do konce roku 2020 zveřejnit dvacet epizod a to ve třech tématických kategoriích: Budějovice neznámé - o záhadách, zajímavostech, mystériích a neznámých souvislostech. Byznys - rozhovory o zajímavých podnikatelský aktivitách. Jak to vidím ... rozhovory s Budějčáky, kteří mají co říct.  

FOTO 4) Nahrávání první epizody podcastu BUDLive ve studiu MKP Production v dubnu 2020 v časech koronavirového nouzového stavu

A SLOVO NA ZÁVĚR: KDE ZÍSKAT MAGAZÍN BUDLive
Magazín je možné objednat si prostřednictvím klasického předplatného (predplatne@budlive.cz) , koupit v novinových stáncích nebo v knihkupectví Kanzelsberger v Kanovnické ulici, kam je stále zavážen v době platnosti čísla. Část nákladu je rovněž rozesílána prostřednictvím direct mailingu na místní podnikatelské subjekty, nebo veřejně činným osobám. S magazínem BUDLive se můžete rovněž setkat v kavárnách, kulturních zařízeních, nebo při pořádání akcí, kde je magazín mediálním partnerem.

ČTĚTE, PODPORUJTE, ŠIŘTE - ČESKOBUDĚJOVICKÝ MAGAZÍN BUDLIVE !!!      DĚKUJEME!!!

© Copyright 2019 Bud Media s.r.o.

Vytvořili v: