Prezentace

CUPRA je značkou pro všechny, kteří rádi řídí

ŘÍKÁ FRANTIŠEK FIŠER, ŘEDITEL SPOLEČNOSTI CB AUTO

Text: Jan Krátký Foto: Jan Luxík, Petr Zikmund a archiv CB AUTO

Co se vám vybaví, když se řekne slovo Cupra? Můžete si vzpomenout například na latinské pojmenování mědi. Ale především je to označení pro zábavu za volantem, španělský sportovní temperament a v neposlední řadě parádní svezení. Na trh vjela s velkým drajvem nová automobilka – s pojmenováním CUPRA. Ve znaku má dvě protilehlá a vzájemně propletená písmena C. A právě v měděné barvě. V jižních Čechách značka otevřela nové zastupení, jediné v celéme regionu. To je důvod k rozhovoru s Františkem Fišerem, ředitel společnosti CB Auto, která značku CUPRA na jihočeský trh přiváží.

Jak byste značku CUPRA představil?
Je to další doplněk koncertu Volkswagen a je to značka, která se odštěpila ze Seatu. Byla to sportovní divize této španělské značky a starala se o stavbu aut pro rallye, okruhy a podobně. Určitě si mnozí řidiči a motoristé vybaví například auto Seat Leon Cupra, což byla ostřejší edice běžného rodinného vozu. Postupně se CUPRA oddělila v úplnou novinku, která se ukazuje jako mladá, sportovní a dynamická značka v rámci celého koncernu. Auto tak například používají sportovní motory z Audi.

foot

Showroom CUPRA v Českém Krumlově


Značka CUPRA před několika týdny vstoupila přímo i do jižních Čech. Proč volba padla právě na Český Krumlov?
CUPRA je automobilka se zajímavým a atraktivním kabátem, což má Krumlov také. Chtěli jsme tedy spojit moderní s tím tradičním pojetím. Náš českokrumlovský autosalon je také dobře zavedený, nový showroom této značky je přímo u hlavní silnice směrem na České Budějovice. Zkrátka nová, volnočasová a atraktivní CUPRA ideálně zapadla do této lokality, která je stejně atraktivní.

Je španělská značka tedy určená spíše pro mladší a aktivnější motoristy?
Jak CUPRA čerpá a vznikla ze Seatu, tak bychom mohli říci, že ano. Protože Seat měl v koncernu vždycky ty nejmladší klienty, řidiče. Zdaleka ale není CUPRA vytvořená jen čistě pro mladé, je to prostě pro všechny, kteří rádi řídí. A pro ty, kteří v sobě mají pořád ukrytý kousek závodníka.

foot

Značka CUPRA je vyhlášena svým důrazem na desing. V podobném duchu je i českokrumlovský showroom

Už jsme mluvili trošku o motorech. Co všechno však Cupru pohání? Už i sem dorazila elektrizace?
V současné době máme tři plně spalovací modely a jeden elektrický, což je CUPRA Born. I do budoucna však budeme nabízet kombinaci obou druhů pohonných jednotek.

Jsem rozhodnutý, že si chci koupit nový a zajímavý vůz. Jak mě přesvědčíte, že mám zvolit právě CUPRA ?
Je to velmi individuální auto se sportovním duchem. Je to auto pro lidi, kteří jsou rádi vidět, rádi ve společnosti vyniknou a mají také rádi hezké věci.

V době, kdy řada zažitých automobilek v Evropě skončila, tu nyní naopak vznikla nová. Nebojí se CUPRA například čínských výrobců aut, kteří se stále více tlačí na evropský, regulacemi svázaný trh?
Teď říkám jen čistě svůj názor, nejsou na to žádná data. Čínské značky přicházejí do Evropy v určitých vlnách prakticky každý rok. Oni umí udělat auta kvalitní, umí dobře vyladit i cenovou politiku, ale zatím tomu podle mého chybí dobré servisní zázemí. Co s čínskou značkou potom, když se vám auto porouchá? Otázkou je i zůstatková hodnota, kolik vám za dané auto při prodeji dají peněz a podobně. Nechci tu říkat, že se Číňanům nedaří, to ne, ale zatím se ukazuje, že zákazník spíše preferuje značku, která mu právě umí nabídnout kromě auta i servis a zázemí okolo.

srrer

Nejprodávanějším modelem značky je Formentor

Což koncern Volkswagen má. Když si tedy koupím CUPRU, a budu potřebovat dejme tomu vyměnit olej, CB Auto se o mě postará?
Samozřejmě. Je to sice trošku specifické, že autorizovaný servis CUPRA máme v Budějovicích, ale samotná auta prodáváme v Krumlově. Jsme však schopní auto do servisu přijmout kdekoliv na našich pobočkách a převézt ho. Pro klienta je to pohodlné.

Jaký model nyní zákazníky u Cupry nejvíce zajímá?
Určitě je to Formentor. Je to menší SUV, hodně sportovně laděné. Můžete ho mít až s pětiválcovým benzínovým motorem, ty nejlepší verze mají i přes tři stovky koní. Auto je zajímavé pro širokou paletu zákazníků.

A když na závěr trochu odstoupíme do značky CUPRA, co dalšího do budoucna chystá společnost CB Auto?
V Táboře i v Budějovicích plánujeme vybudovat nové dobíjecí huby, což je v překladu vlastně čerpací stanice pro elektroauta. Z mého pohledu toto na páteřní trase z Prahy na jih stále ještě chybí. Dobíjecí stanice budou vysokorychlostní s výkonem až 350 kiloWatt. Součástí hubu má být i centrum vytvořené společně se Škoda Auto, kde se představí jejich filozofie o elektromobilitě i nové trendy.

ruce

Kdy přijdete do Českého Krumlova pro svůj nový vůz CUPRA i vy? --------------------------------

Rozhovor vyšel v magazínu BUDlive č. 2 v červnu 2024

O značce CUPRA
CUPRA byla založena v roce 2018 španělskou automobilkou SEAT jako nezávislá značka zaměřená na vysokovýkonné vozy. Její zákazníci preferují modely, které nabízejí sportovní výkon kombinovaný s praktickými prvky. Nejoblíbenější modely jsou Formentor, Ateca a Leon. U modelu Born se projevuje trend směrem k elektromobilitě, který může do budoucna ještě posílit. CUPRA je známa i svým důrazem na design a řadou atraktivních produktů z oblasti merchandisingu. V jižních Čechách má značka showroom v Českém Krumlově.

Kontakt:

CB Auto a.s.
Showroom CUPRA
Budějovická 166
381 01 Český Krumlov
www.cb-auto.cz

logo

František Fišer

ředitel společnosti CB Auto a.s.


Rodák z Heřmaně u Českých Budějovic. Absolvent Ekonomické fakulty Jihočeské univerzity. Pracoval na manažerských pozicích v oblasti automotive, strojírenství a energetice. Od roku 2018 je na pozici generálního ředitele CB Auto. V roce 2023 byl jmenován do funkce předsedy představenstva.  Od roku 2021 je členem představenstva Spolku autorizovaných prodejců a opravců VW a Audi. Je ženatý, má dvě dcery a volný čas tráví s rodinou, s přáteli, bojovými sporty a s auty.

rida Fiser

František Fišer, ředitel CB Auto a.s. , které nově začíná prodávat i značku CUPRA

CB Auto a.s.
Společnost založena v roce 1992. Autorizovaný prodejce osobních a užitkových vozů sedmi značek (ŠKODA, Volkswagen, Volkswagen Užitkové vozy, SEAT, Mazda, Kia, CUPRA). Své pobočky má v Českých Budějovicích, Táboře a Českém Krumlově. Zaměstnává více než 200 zaměstnanců, čímž patří mezi významné zaměstnavatele. Počtem prodaných a servisovaných automobilů patří mezi největší autosalony v regionu. Sloganem firmy je: Jsme tu pro všechny.


Další články z této rubriky:

Jak vypadá zákulisí firmy Milan Král

Již více než 30 let patří k Českým Budějovicím neodmyslitelně firma Milan Král, odborník na mobilitu. V jejím sídle vozů Mercedes-Benz... Více informací

Letní sezóna Otáčivého hlediště

Letní sezóna Otáčivého hlediště v Českém Krumlově přiláká zpět do zámecké zahrady duši ikonického umělce Egona Schieleho, legendární d... Více informací

© Copyright 2019 Bud Media s.r.o.

Vytvořili v: