Prezentace

Teplo, které vydrží

PŘESTAVUJEME VÁM FIRMU KRBY KAŠPAR

Advertorial, foto: archiv

TEPLO, KTERÉ VYDRŽÍ

Zima je tady. Ideální čas si zatopit v krbu a vytvořit rychlé teplo s pomocí izolačního krbu nebo dlouhotrvající příjemné teplo ze sálavé či akumulační obestavby. Jaký je mezi nimi rozdíl?  

IZOLAČNÍ KRB

Izolační krb je vhodný do jakýkoliv objektů a je ideální na rychlé vytvoření tepla při chladnějších večerech nebo v přechodovém období. Materiál jeho opláštění zabraňuje přenosu tepla z krbové vložky.  Vzniklé teplo je odváděno konvekčně pomocí krbových mřížek. Díky předávání tepla můžeme distribuovat teplo rychle i do přilehlých místností. Izolační krby stavíme ze zdravotně nezávadných desek značky Grenaisol, které neobsahují žádná azbestová, skleněná či minerální vlákna.

Tip: Rozvodem vzduchu omezíme přetápění místnosti, kde je krb umístěn a využijeme vzniklé teplo i k vyhřátí dalších místností - chodby, pracovny apod.SÁLAVÝ KRB

Krb se sálavou obestavbou uchovává uvnitř komory krbu až 80% výkonu krbové vložky a následně postupně sálá skrz stěny. Abychom ještě zvýšili akumulační schopnosti, existují i další nástavby krbové vložky, které prodlouží sálaní i o několik hodin. Po večerním topení se ráno vzbudíte do příjemně vyhřáté místnosti. Důležitá je volba materiálu. Pro rychlejší nástup tepla se využívá litý šamot o tloušťce 2,5 nebo 3,5 cm, popřípadě žárobeton, kachlové nebo akumulační tvarovky.

Tip: Sálavý krb je ideální pro menší prostory nebo pasivní dům s velmi malou ztrátou.


AKUMULAČNÍ KRB

Pokud si nejste jistí, že byste využili efektivně sálavý krb, můžete zvolit krb kombinovaný. Ten má ventilační mřížky s žaluzií. Při otevření mřížky vznikne konvekční proudění tepla. Po uzavření mřížek je krb opět akumulační.

 
Tip: Již ve fázi plánování projektu nezapomeňte na přípravu externího přívodu vzduchu a betonový základ!


Ilustrační fotografie:

Uveřejněno v tištěném vydání magazínu BUDLive dne 13.12. 2019

KRBY KAŠPAR s.r.o.
Potřebujete poradit, nebo máte zájem o realizaci krbu, komínu či kamen? Rádi si s Vámi domluvíme schůzku u nás v showroomu v Rožnově, kde můžete vidět více jak dvacet typů kamen a krbových vložek předních výrobců Hoxter, Nordpeis, Romotop, Heta, Nordica, Hein, Leda nebo Jotul.

Kontakt:
KRBY KAŠPAR s.r.o.
Ing. Michal Kašpar
K. Kovařovice 1315/1, České Budějovice 7, 370 07
Tel.: 777 540 700
www.krby-kaspar.cz

logo


Další články z této rubriky:

Adraběh pro dobrovolnictví

Běháte rádi? A chcete podpořit dobrou věc? Zapojte se v květnu do letošního ročního ADRA běhu.

Ten bude probíhat jak virtuálně, ta... Více informací

Bouda Burgers: Cesta od studentského projektu k úspěšnému...

V roce 2015 vznikl budějovický koncept Bouda Burgers j... Více informací

© Copyright 2019 Bud Media s.r.o.

Vytvořili v: