Prezentace

Discgolf Stromovka České Budějovice

HŘIŠTĚ PRO VŠECHNY GENERACE

Advertorial Foto: Tomáš Kalný

Jeden z nejrozšířenějších sportů s létajícím diskem - to je discgolf. Vznikl v 70. letech v USA na principu klasického golfu a získává si stále více příznivců na celém světě. V České republice vyrostlo během pár posledních let více než 50 hřišť. Jako Budějčáky nás může těšit, že jedno z nejhezčích je v areálu Stromovky.


Pro koho je hra
Cílem hry je podobně jako v golfu dokončit jamku co nejmenším počtem úderů – tedy hodů. Hra není fyzicky náročná a je u ní zábava.

RAdek 800

Je to ideální sport na nedělní odpoledne pro celou rodinu – od capartů po babičky. Diskem se naučíte házet za pár minut a nezáleží na věku, pohlaví ani fyzické zdatnosti – stačí jen mít chuť. Jako rekreační sport v sobě discgolf spojuje pobyt v přírodě s fyzickou i psychickou aktivitou a pomáhá tak v udržení dobré tělesné kondice i odreagování od starostí všedních dnů. V Budějovicích potkáte na hřišti rodiny, skupinky aktivních důchodců, studenty z vysokoškolských kolejí i party spolupracovníků. „Máme nedaleko kanceláře a chodíme do Stromovky s kolegy několikrát do měsíce, je to fantastický relax po práci,“ potvrzuje například Josef Dohnal z českobudějovického Povodí Vltavy.

Princip hry
Disk se hází z určeného výhoziště na cíl (jamku). Jamku tvoří ocelový koš. Průměrná vzdálenost jamky bývá kolem 90-130 metrů a dá se časem dosáhnout třemi, čtyřim hody. Po prvním výhozu hráč hází z místa, kde se disk zastavil a pokračuje, dokud netrefí cíl. Hřiště je navrženo tak, aby se hráči museli potýkat s přírodními překážkami, jako jsou stromy, keře, případně vodní plochy, a ukázali svoje schopnosti házet krátké i dlouhé, levo- i pravotočivé hody. Vítězem je ten, kdo dokončí celé hřiště nejmenším počtem hodů. Hřištěm můžete projít samostatně, většinou ale spolu chodí skupinky hráčů, ideální je počet do čtyř hráčů v jedné skupině.


Stepa 800

Uveřejněno v tištěném vydání magazínu BUDLive dne 23.03. 2022

Jeden z nejrozšířenějších sportů s létajícím diskem - to je discgolf. Vznikl v 70. letech v USA na principu klasického golfu a získává si stále více příznivců na celém světě. V České republice vyrostlo během posledních let více než 50 hřišť. Jako Budějčáky nás může těšit, že jedno z nejhezčích je v areálu Stromovka

Adela 500 sirka

Hřiště Discgolf Stromovka

Základní informace:
Ještě jste nehráli a chcete to zkusit? Výborně! Příprava na hru není náročná.
Hrací disk: každý hráč přijde s vlastním diskem. Pro úplně první hru asi stačí obyčejný frisbee talíř, ale pokud vás discgolf chytne, určitě si pořídíte vhodnou sadu herních disků. Lépe létají a je jich více druhů, podle toho, zda potřebujete hodit co nejdál nebo dohazujete už do jamky na přesnost.
Další vybavení: vytiskněte si doma mapu hřiště Stromovka ze stránek www.discgolf.cz a vezměte si zápisník a tužku na zaznamenávání hodů.
Vhodné oblečení: procházkové, sportovní.
Obuv: v areálu jsou i podmáčené části louky, je lepší pevná obuv.
Počet jamek: 9
Délka trvání okruhu: cca 40 minut
První odpaliště: hra začíná na stanovišti 1 u cesty mezi Bagrem a ulicí Na Zlaté stoce (viz. mapa)
Vstup: celoročně zdarma

Cedule 500


Další články z této rubriky:

Bouda Burgers: Cesta od studentského projektu k úspěšnému...

V roce 2015 vznikl budějovický koncept Bouda Burgers j... Více informací

Alšova jihočeská galerie vyhlásila architektonickou soutě...

Senovážné náměstí v Českých Budějovicích by mělo získat novou výzmanou dominantu. Alšova jihočeská galerie vyhlásila architektonickou ... Více informací

© Copyright 2019 Bud Media s.r.o.

Vytvořili v: