Prezentace

Discgolf Stromovka České Budějovice

HŘIŠTĚ PRO VŠECHNY GENERACE

Advertorial Foto: Tomáš Kalný

Jeden z nejrozšířenějších sportů s létajícím diskem - to je discgolf. Vznikl v 70. letech v USA na principu klasického golfu a získává si stále více příznivců na celém světě. V České republice vyrostlo během pár posledních let více než 50 hřišť. Jako Budějčáky nás může těšit, že jedno z nejhezčích je v areálu Stromovky.


Pro koho je hra
Cílem hry je podobně jako v golfu dokončit jamku co nejmenším počtem úderů – tedy hodů. Hra není fyzicky náročná a je u ní zábava.

RAdek 800

Je to ideální sport na nedělní odpoledne pro celou rodinu – od capartů po babičky. Diskem se naučíte házet za pár minut a nezáleží na věku, pohlaví ani fyzické zdatnosti – stačí jen mít chuť. Jako rekreační sport v sobě discgolf spojuje pobyt v přírodě s fyzickou i psychickou aktivitou a pomáhá tak v udržení dobré tělesné kondice i odreagování od starostí všedních dnů. V Budějovicích potkáte na hřišti rodiny, skupinky aktivních důchodců, studenty z vysokoškolských kolejí i party spolupracovníků. „Máme nedaleko kanceláře a chodíme do Stromovky s kolegy několikrát do měsíce, je to fantastický relax po práci,“ potvrzuje například Josef Dohnal z českobudějovického Povodí Vltavy.

Princip hry
Disk se hází z určeného výhoziště na cíl (jamku). Jamku tvoří ocelový koš. Průměrná vzdálenost jamky bývá kolem 90-130 metrů a dá se časem dosáhnout třemi, čtyřim hody. Po prvním výhozu hráč hází z místa, kde se disk zastavil a pokračuje, dokud netrefí cíl. Hřiště je navrženo tak, aby se hráči museli potýkat s přírodními překážkami, jako jsou stromy, keře, případně vodní plochy, a ukázali svoje schopnosti házet krátké i dlouhé, levo- i pravotočivé hody. Vítězem je ten, kdo dokončí celé hřiště nejmenším počtem hodů. Hřištěm můžete projít samostatně, většinou ale spolu chodí skupinky hráčů, ideální je počet do čtyř hráčů v jedné skupině.


Stepa 800

Uveřejněno v tištěném vydání magazínu BUDLive dne 23.03. 2022

Jeden z nejrozšířenějších sportů s létajícím diskem - to je discgolf. Vznikl v 70. letech v USA na principu klasického golfu a získává si stále více příznivců na celém světě. V České republice vyrostlo během posledních let více než 50 hřišť. Jako Budějčáky nás může těšit, že jedno z nejhezčích je v areálu Stromovka

Adela 500 sirka

Hřiště Discgolf Stromovka

Základní informace:
Ještě jste nehráli a chcete to zkusit? Výborně! Příprava na hru není náročná.
Hrací disk: každý hráč přijde s vlastním diskem. Pro úplně první hru asi stačí obyčejný frisbee talíř, ale pokud vás discgolf chytne, určitě si pořídíte vhodnou sadu herních disků. Lépe létají a je jich více druhů, podle toho, zda potřebujete hodit co nejdál nebo dohazujete už do jamky na přesnost.
Další vybavení: vytiskněte si doma mapu hřiště Stromovka ze stránek www.discgolf.cz a vezměte si zápisník a tužku na zaznamenávání hodů.
Vhodné oblečení: procházkové, sportovní.
Obuv: v areálu jsou i podmáčené části louky, je lepší pevná obuv.
Počet jamek: 9
Délka trvání okruhu: cca 40 minut
První odpaliště: hra začíná na stanovišti 1 u cesty mezi Bagrem a ulicí Na Zlaté stoce (viz. mapa)
Vstup: celoročně zdarma

Cedule 500


Další články z této rubriky:

CUPRA je značkou pro všechny, kteří rádi řídí

Co se vám vybaví, když se řekne slovo Cupra? Můžete si vzpomenout například na latinské pojmenování mědi. Ale především je to označení... Více informací

Jak vypadá zákulisí firmy Milan Král

Již více než 30 let patří k Českým Budějovicím neodmyslitelně firma Milan Král, odborník na mobilitu. V jejím sídle vozů Mercedes-Benz... Více informací

© Copyright 2019 Bud Media s.r.o.

Vytvořili v: