Prezentace

Hypoteční otázky

PRO JIŘINU BUDÍKOVOU

advertorial

Znáte nejčastější otázky zájemců o hypotéku nebo refinancování? Podle Jiřiny Budíkové ze společnosti FINOVO se lidé zajímají o tři témata.

Blíží se termín fixace, jak mám postupovat?
Určitě každému klientovi doporučím, aby se zajímal u své stávající banky včas o sdělení sazby pro další fixační období. U svých klientů toto datum hlídám a vždy s nimi včas řeším. Poradím také, jak s bankou komunikovat, aby mohl každý klient včas reagovat na sdělení nové sazby, případně měl čas refinancovat do jiné banky.

Mohu splatit hypotéku dříve?
Doporučuji svým klientům nastavit si vždy nejdelší možnou splatnost hypotéky právě proto, že je možné ji doplatit dříve. Čím delší splatnost, tím nižší splátka. Mohou nastat nenadálé životní situace, kdy klient může mít nižší příjem a pak by mohl mít problém se splácením. Proto je vždy lepší zavázat se bance k nižší splátce a  čerpání hypotéky na dlouhou dobu. Bez sankcí lze hypotéku uplácet vždy k datu fixace v jakékoli výši a každý rok k výročí smlouvy pak lze uplatit bez sankce až 25% výše hypotéky. Jsou i jiné možnosti doplácení, ale to by bylo na obsáhlejší článek.

Nemám dostatečný příjem na poskytnutí hypotéky, lze toto řešit?
Pokud klient sám nemá dostatečný příjem na poskytnutí úvěru, je zde možnost přistoupení spolužadatele. Mohou jím být například rodiče. Přestože splatnost hypotéky by neměla překročit věk nejstaršího žadatele a pak by samozřejmě byla krátká splatnost hypotéky a tudíž i velká splátka, umí některé banky nastavit splatnost v tomto případě i pro žadatele mladšího, aby splátka byla příznivá.

Otázek kolem hypoték je mnoho a není možné na ně odpovědět v krátkém článku. V případě zájmu se s vámi ráda sejdu. V oboru financování se pohybuji již více než 25 let a za svou kariéru jsem zpracovala hypotéky s objemem přesahujícím 1 mld. Kč. Tel: 607 933 328 a e-mail: jirina.budikova@finovo.cz

Uveřejněno v tištěném vydání magazínu BUDLive dne 21.06. 2022

JiIřina Budíková

specialistka na hypotéky společnosti FINOVO

Jirian Budikova

Otázek kolem hypoték je mnoho a není možné na ně odpovědět v krátkém článku.

V případě zájmu se s vámi ráda sejdu.

V oboru financování se pohybuji již více než 25 let a za svou kariéru jsem zpracovala hypotéky s objemem přesahujícím 1 mld. Kč.

Tel: 607 933 328 a e-mail: jirina.budikova@finovo.cz


Další články z této rubriky:

CUPRA je značkou pro všechny, kteří rádi řídí

Co se vám vybaví, když se řekne slovo Cupra? Můžete si vzpomenout například na latinské pojmenování mědi. Ale především je to označení... Více informací

Jak vypadá zákulisí firmy Milan Král

Již více než 30 let patří k Českým Budějovicím neodmyslitelně firma Milan Král, odborník na mobilitu. V jejím sídle vozů Mercedes-Benz... Více informací

© Copyright 2019 Bud Media s.r.o.

Vytvořili v: