Prezentace

Domy Ledňáček v přírodě a nedaleko města

VZNIKÁ SKVÉLÝ SOUBOR RPODINNÝCH DOMŮ MEZI KRUMLOVEM A BUDĚJOVICEMI

Text a foto: Kingfischer

Rodinné domy Ledňáček Závraty je výborně promyšlený soubor jednopodlažních novostaveb (bungalovů) mezi Českým Krumlovem a Českými Budějovicemi. Novým domkařům nabízí silné slovo v malé obci. A to doslova. Ideální příležitost pro vytvoření aktivní komunity.


celek

Obr 1). Projekt Rodinné domy Ledňáček Závraty staví prověřená a úspěšná firma Kingfischer CB, která již realizovala projekty bytů Ledňáček v Českých Budějovicích.

Klidné a tiché místo téměř na spojnici

Závraty jsou klidným a tichým místem téměř na spojnici. Když vyjedete z Nových Homol směrem na Křemži, v Korosekách odbočíte doprava a jste v Závratech. Titěrné obci mezi kopci, jejíž jméno kdysi vzniklo ze slova vývraty. V dobách, kdy se zde kvůli osídlení kácel les. Závraty dnes spojují obce Lipí a Boršov nad Vltavou, leží přitom jen kousek od hlavní trasy z Českých Budějovic na Český Krumlov. V okolních lesích se houbaří i sbírají borůvky a brusinky, hned za Závraty směrem na Lipí leží již mnoho dekád ojedinělá zahrádkářská kolonie. Ojedinělá i tím, že je přímo v kopci a zahrádky jsou proto terasovité. Zato místo pro projekt Rodinné domy Ledňáček Závraty leží v rovině.

letecky pohled

Obr 2). Projekt Rodinné domy Ledňáček Závraty

V moderním stylu se v Závratech staví 14 nových rodinných domů o dispozicích 4+kk a užitných plochách 127 m2. Lokalita nabízí klidné prostředí malebné jihočeské krajiny, přestože pouhých 10 minut jízdy automobilem od centra Českých Budějovic. Výstavba byla zahájena v září 2022 a bude dokončena v prosinci 2023. Lokalita se nachází v těsném sousedství s CHKO Blanský les. V blízkosti najdeme Závratský rybník a množství cyklistických a turistických tras, malebnou jihočeskou přírodu a rozlehlé lesy.

O domcích

Samotné přízemní rodinné domky na okraji menší jihočeské obce se vyznačují jednoduchým kompaktním tvarem s mírně asymetrickou sedlovou střechou. Domy obklopené zahradami svým výrazem reagují na charakter místa a spojují v sobě tradiční i současné prvky. Obdélníkový půdorys domů s částečně zapuštěnými prostory hlavní terasy a vstupu do domu nabízí vnitřní dispozici s komfortním obytným prostorem a třemi ložnicemi. Spolu s nezbytným zázemím jsou všechny místnosti propojeny střední chodbou.

pokoj

pokoj2

koup

Obr. 3-6) Projekt Rodinné domy Ledňáček Závraty, vizualizace interiéru


Domy jsou navržené v energetické třídě C (úsporné). Vytápění splitovým tepelným čerpadlem vzduch-voda, podlahovým topením ve všech obytných místnostech a krbovými kamny jako doplňkovým zdrojem tepla zajistí dlouhodobý uživatelský komfort. Samozřejmostí jsou okna s izolačním trojsklem. Ohromnou výhodou projektu je vlastní zdroj pitné vody (vrt/úpravna vody) a ČOV ve společném vlastnictví majitelů rodinných domků, což znamená nezávislost na rostoucích cenách pitné vody.

dispozice

Obr. 7) Projekt Rodinné domy Ledňáček Závraty, dispozice domkuStaňte se součástí hlavní komunity obce

Obec Závraty leží 8 km (či 10 minut jízdy autem) jihozápadně od Českých Budějovic, na okraji CHKO Blanský les. Okolí obce tvořené zejména loukami, lesy a několika rybníky je prostředí ideální pro klidný život. Před výstavbou měla obec 54 obyvatel a je proto více než pravděpodobné, že obyvatelé nových domů budou vytvářet hlavní komunitu obce. Kromě veškerých dostupných služeb v Českých Budějovicích je nedaleko Závrat vlaková zastávka (Černý dub a Hradce) a zastávka linkového autobusu i MHD (Koroseky), školku najdete 2 minuty autem v sousední obci Homole, stejně jako v sousední obci Lipí, základní školu v Boršově nad Vltavou.

logo

Uveřejněno v tištěném vydání magazínu BUDLive dne 30.10. 2022

KINGFISHER CB DEVELOPMENT s.r.o.

Jsme developerská společnost z Českých Budějovic. Prověřený a úspěšný stavitel. Máme za sebou realizaci řady úspěšných projektů. V roce 2021 firma získala například čestné uznání „PRESTA prestižní stavba jižních Čech“ v kategorii rodinné a bytové stavby. Rodinné domy Ledňáček v Závratech představují v našich očích ideální bydlení pro rodiny s dětmi, které si chtějí užívat života v přírodě a přitom v dosahu jihočeské metropole. Rádi se s Vámi sejdeme u plánování Vaší budoucnosti. 

povoleno

KINGFISHER CB DEVELOPMENT s.r.o.
České Budějovice, Pražská tř. 1813/3, 37004
Tel: 420 725 920 663
Web:https://www.rd-lednacek.cz/
E-mail: petr.jaros@kingfishercb.cz

logo


Další články z této rubriky:

CUPRA je značkou pro všechny, kteří rádi řídí

Co se vám vybaví, když se řekne slovo Cupra? Můžete si vzpomenout například na latinské pojmenování mědi. Ale především je to označení... Více informací

Jak vypadá zákulisí firmy Milan Král

Již více než 30 let patří k Českým Budějovicím neodmyslitelně firma Milan Král, odborník na mobilitu. V jejím sídle vozů Mercedes-Benz... Více informací

© Copyright 2019 Bud Media s.r.o.

Vytvořili v: