Prezentace

Nejsilnější nabíječka bude v Plané

ZÁKLADNÍ KÁMEN BYL POLOŽEN

Autor: Filip Hirzo Foto: archiv CB Auto

Poklepáním základního kamene na zatím volném prostranství u rychlostní silnice v Plané u Českých Budějovic byla zahájena stavba nabíjecí stanice pro elektromobily. Chystaný hub nabídne 14 nabíjecích bodů s výkonem až 350 kW. Řidičům tak nabídne nejsilnější výkon a nejrychlejší možnost nabití batetrií na trati z Lince do Českých Budějovic. U slavnostního zahájení stavby byli přítomni zástupci Škoda Auto, Bageterie Boulevard a autorizovaného dealera Škoda CB Auto a dále zástupci místní samosprávy.

vizu

Velkou část energie do nabíječek bude dodávat místní vodní elektrárna využívající technologie Archimédových šroubových turbín. „Elektromobilitu vnímáme jako cestu k udržitelné budoucnosti. Proto je zásadní hledat zdroje energie, které nejsou závislé na neobnovitelných zdrojích. Vodní elektrárna, která dodává čistou energii do nabíjecích bodů, dosahuje výkonu až 600 kW, díky čemuž vyrobí za hodinu dost energie k dobití zhruba sedmi vozů Enyaq 80 z 10 na 80 %,“ řekl Michal Čermák ze společnosti CB Auto.

tur

Očekávané datum spuštění moderního hubu je stanoveno na prosinec roku 2024.

Uveřejněno v tištěném vydání magazínu BUDLive dne 05.06. 2023

První svého druhu

V rámci nového hubu otevře Škoda Auto společně s partnerem CB Auto unikátní zážitkové centrum, které se bude exkluzivně věnovat eMobility produktům a službám. Kromě elektrických vozů Škoda zde budou prezentovány také další formy městské mikromobility, nabíječky či platforma Powerpass a podporované flotilové řešení Chargee. Zákazníci si budou moci také rezervovat testovací jízdu elektrickým vozem Škoda.

d

Slavnostní poklepání základního kamene u stavby nového nabíjecího hubu v Plané dne 5.6.2023


Další články z této rubriky:

Adraběh pro dobrovolnictví

Běháte rádi? A chcete podpořit dobrou věc? Zapojte se v květnu do letošního ročního ADRA běhu.

Ten bude probíhat jak virtuálně, ta... Více informací

Bouda Burgers: Cesta od studentského projektu k úspěšnému...

V roce 2015 vznikl budějovický koncept Bouda Burgers j... Více informací

© Copyright 2019 Bud Media s.r.o.

Vytvořili v: