Prezentace

IGY je aktivní součástí místní komunity

ŘÍKÁ RADKA RAJNOCHOVÁ

Text Václav Votruba foto: Archiv IGY Centrum

Českobudějovické IGY Centrum oslaví příští rok 20 let od slavnostního otevření. Na co se mohou návštěvníci těšit? A jaká je vize oblíbeného obchodního a společenského centra do dalších let? Povídali jsme si s Centre manažerkou Radkou Rajnochovou.

Centre managerka Radka Rajnochova

Centre managerka Radka Rajnochová

Jaké budou oslavy dvacátých narozenin?

Už na jaře spustíme narozeninovou kampaň a velkou spotřebitelskou soutěž. Vše pak na podzim vyvrcholí eventem pro naše zákazníky. Zatím jsme ve fázi příprav, takže nemohu prozradit detaily. Mimochodem, když mluvíme o výročí, potěšilo by nás, kdyby nám lidé zaslali historické fotky nebo jakýkoli další materiál ze stavby samotného IGY pro připravovanou výstavu na náš email info@igycentrum.cz. Děkujeme.

Jak vy osobně vzpomínáte na IGY Centrum před 20 lety?

Pamatuji si, jak jsem do IGY odbíhala během velké přestávky z nedalekého gymnázia. Uteklo 20 let a já se stala jeho manažerkou. Ze školní lavice až do IGY… je to dlouhá cesta, přitom vzdáleností tak krátká.

Manažerkou IGY Centra jste druhým rokem. S jakou vizí jste do funkce nastupovala?

Nastoupila jsem v době doznívající pandemie covid-19, takže důležité bylo znovuoživení celého prostoru a navázání spolupráce s novými značkami. Situace u nás ale byla pozitivní. Značky od nás neodcházely, centrum je stále prakticky plné. Co zákazníkovi mnohdy přijde jako další zavřený obchod, je ve skutečnosti příprava prostoru pro novou značku.


Podle jakého klíče takové spolupráce navazujete?

Necháváme si zpracovávat průzkumy, jaké značky by tady lidé rádi měli. Rovněž spolupracujeme s vysokými školami, kdy máme výstupy od studentů, kteří na toto téma zpracovávají třeba své bakalářské práce. Mohu potvrdit, že příští rok bychom měli přivítat hned tři z pěti nejžádanějších značek. Myslím, že především ženy budou velmi spokojené. (úsměv) Jen dodám, že navázání takové spolupráce je dlouhý proces. Jednání trvají často měsíce. Pro nás v každém případě hovoří to, že jsme krásné, designové centrum a zároveň nejnavštěvovanější místo v rámci celého Jihočeského kraje. Nikde jinde se za den neprotočí tolik lidí.

Máte svěží vizuální marketing. Zakládáte si na něm?

U vizuálního stylu vše začíná. Všechny naše výstupy mají jednotný koncept, což znamená, že když někdo zahlédne billboard s naší kampaní, tak ihned ví, že se jedná o IGY. Spolupracujeme s místními grafiky, kameramany, fotografy a celkově všichni lidé, co pro nás v marketingu pracují, jsou Budějčáci, případně pochází z blízkého okolí. Region tedy dobře znají. Nenajímáme si velké agentury, máme rádi rodinnou spolupráci. Je to vidět i na akcích, které děláme. Některá nákupní centra si kupují eventy za velké peníze, my máme program postavený na podpoře místních spolků a organizací. Je to komunita, která je pro nás na předním místě. A abych nezapomněla, místní lidé se objevují i v kampaních. Zákazníci se s nimi dokážou daleko lépe ztotožnit. V naší komunikaci tak můžete zahlédnout své známé či sousedy. Pro velkou kampaň s nadregionálním přesahem výjimečně sáhneme i po celorepublikově známé tváři, jako tomu například bude na konci tohoto roku.

Sauny

Saunia - saunový svět je v IGY od roku 2023 

IGY Centrum je taktéž známé dobročinnými akcemi, které se v něm konají…

Organizací, se kterými spolupracujeme, je celá řada. Zmíním třeba Domácí hospic Ledax, který u nás bude mít začátkem října stánek k Papučovému dni. Také společně pořádáme Velikonoční jarmark nebo Jógu na střeše IGY. Intenzivně spolupracujeme i s Arpidou, která měla v IGY výstavu k 30 letům své existence. Na apríla jsme Arpidě za každého zákazníka, který ten den do IGY přišel, věnovali jednu korunu, což je další finanční podpora ke každoroční Andělské aukci. Mediálně a finančně podporujeme také ARPI.DAY, jenž se uskuteční 23. září na Výstavišti. A co dál? Například s Autis Centrem pořádáme Halloween a nadaci Jihočeské naděje podporujeme prostřednictvím Kabelkového veletrhu. Na Vánoce pak tradičně chystáme Strom splněných přání, kdy si děti ze všech dětských domovů z celého Jihočeského kraje píšou o dárky k Vánocům. Ty jim pak mohou zákazníci v IGY zakoupit.

Dostane se na všechny děti?

Dostane. Leckdy jim zákazníci přidají i něco navíc a stále častěji se zapojují i naši nájemci. Strom splněných přání je největší dobročinná akce, kterou děláme, a svým rozsahem je unikátní i celorepublikově. Zároveň má obrovský přesah také do další spolupráce. Díky skvělým vztahům se nám podařilo v takovém menším „stromu“ pokračovat i v průběhu roku a pořídit např. rovnátka pro slečnu z dětského domova v Žíchovci. To je investice, která jí může zkvalitnit celý život. Jsme moc rádi, že i takto můžeme pomáhat.

Parko

Máte ještě prostor pro případné další spolupráce s místními spolky? Mohou se ozvat, když mají nějaký zajímavý nápad?

Ano. Pokud mají zajímavý projekt, stačí nás oslovit. Společně si pak sedneme, zjistíme, jaké jsou naše možnosti, s kým dalším se můžeme propojit. Často se partneři bojí odmítnutí, že jsme moc velcí, nepřístupní. Když se pak rozeběhne spolupráce, jsou překvapení, jak to bylo snadné. Opět jsme u té komunity kolem nás…

Také podporujete maturanty. V tom budete pokračovat i nadále?

Podporujeme studenty celkově. Každý rok věnujeme dárky Jihočeské univerzitě na jejich seznamovací pobyt. Letos českobudějovickým maturantům rozdáme do tombol dárkové karty v celkové hodnotě 100 tisíc korun. Každá českobudějovická maturitní třída se na nás může obrátit.

Co IGY Centru popřejete ke dvacátým narozeninám?

Mnoho spokojených zákazníků a nájemců, a aby IGY bylo i do budoucna místem, kde se lidé rádi setkávají.

cine

Součástí IGY je i multiplex kino Cinestar

 

Uveřejněno v tištěném vydání magazínu BUDLive dne 21.09. 2023

Představujeme: 
Centre manažerka Radka Rajnochová vede IGY Centrum od roku 2022. Vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze, kde také nějaký čas žila. Do rodných Českých Budějovic se ale nakonec vrátila. Kromě obchodu se pohybovala i v oblasti marketingu a má zkušenosti i ze státního sektoru. Ráda cestuje a jistě nikoho nepřekvapí její záliba v nakupování.

Vizitka centra 
IGY Centrum je největší obchodní a společenské centrum v Jihočeském kraji v dosahu historického centra města České Budějovice. Naleznete v něm maximální komfort pro pohodlné nakupování a nejširší nabídku obchodů a služeb v jižních Čechách. Vedle 120 obchodů a značek tu nechybí ani moderní multikino s 9 sály, saunový svět nebo restaurační zóna či dětské koutky.

iby vyskaPředpoklad akcí v IGY do konce roku 2023
(přesné termíny a další informace na www.igycentrum.cz a sociálních sítích centra) 
 
Říjen
 
Casting Miss Czech Republic
Výstava 100 let Českého rozhlasu
Papučový den a prodej výrobků na podporu domácího hospice Ledax
Start Stromu splněných přání pro dětské domovy Jihočeského kraje
 
Listopad
 
Haloweenské dílničky na podporu Autiscentra
Instalace nové vánoční výzdoby
Výhodné nákupy Black Friday a Black Week
Roadshow Masterchef Česko
 
Prosinec
 
Předání dárků dětem z dětských domovů
Adventní klavírní recitály Ondřeje Kováře
Vánoční fotokoutek
Charitativní knihotrh
 


Další články z této rubriky:

Adraběh pro dobrovolnictví

Běháte rádi? A chcete podpořit dobrou věc? Zapojte se v květnu do letošního ročního ADRA běhu.

Ten bude probíhat jak virtuálně, ta... Více informací

Bouda Burgers: Cesta od studentského projektu k úspěšnému...

V roce 2015 vznikl budějovický koncept Bouda Burgers j... Více informací

© Copyright 2019 Bud Media s.r.o.

Vytvořili v: