Osobnosti

Jak vyhrát soutěž o nejlepšího realitního makléře České republiky

ROZHOVOR S PETROU WÖLFLOVOU

Autor:Jan Cempírek, foto: Petr Zikmund

Vyhrála oborovou soutěž o nejlepšího realitního makléře České republiky. Petra Wölflová se však makléřkou stala spíše náhodou - díky inspiraci svého manžela. Spolu pak založili kancelář Realdomus.

Proč jste se vlastně přihlásila do soutěže Realiťák roku?
Těch důvodů bylo více. Jednak naše realitní kancelář slavila desetileté působení na trhu. Chtěla jsem také zvýraznit značku Realdomus. Hlavní motivací však bylo ukázat, že dělám svou práci dobře a to i z pohledu nezávislých odborníků.

Přihlásilo se tisíc realitních makléřů z celé republiky. Čím jste porotu zaujala právě vy?
Nejdříve rozhoduje hlasování na internetu. Děkuji všem, kteří mi dali důvěru a posunuli mě mezi 25 vybraných makléřů do semifinále soutěže. Mezi nimi již rozhodovala odborná komise. Prověřila znalosti z oboru, ohodnotila naše dovednosti. Nakonec vybrala osm finalistů, na které čekala „grilovačka“. Tak se říká náročnému systému zkoušek, kdy musíte svou profesionalitu obhájit před více specialisty. V jedné místnosti vás zkouší odborník na realitní právo, v další stavař, pak marketér a tak dále.

To je téměř jako maturita.
Ještě horší! Bylo to opravdu náročné, hlava mi šla kolem. A nešlo se na to ani moc připravit. Většina otázek totiž byla z praxe a ze všeobecného přehledu.

Věděla jste hned, že jste zvítězila a obdržela profesní titul Realiťák roku pro nejlepšího makléře České republiky?
Kdepak. Vyhodnocování trvalo několik dní. Pak mi z poroty zavolali, že ještě přijedou do Budějovic dotáčet se mnou nějaký reklamní materiál. A místo toho se objevili v kanceláři a v ruce měli diplom. Překvapení bylo dokonalé!

Petra Wölflová

Máte pedagogické vzdělání. Víte, že bývalí učitelé patří mezi nejúspěšnější realitní makléře? Proč jste vlastně nezůstala ve školství?
Po státnicích jsem učila tři roky na škole v Šindlových Dvorech. Ještě jsem tenkrát neměla vlastní děti a tak jsem své žáčky opravdu silně „prožívala“. Někdy až moc. Brala jsem si osobně jejich úspěchy i neúspěchy. A to nebylo úplně dobře. Pamatuji si třeba, že jsme jednou hráli s dětmi na schovávanou. Jeden žáček běžel k pikole, zakopl a letěl hlavou proti skále. Dopadlo to odřeninou, ale já z toho nemohla spát. Raději jsem se rozhodla, že změním obor. Kde mohu být také svědomitá, užitečná, mezi lidmi, ale přitom budu mít klidné spaní. A našla jsem si reality.  

Pomohl vám v tom rozhodování i manžel, že?
Ano, Petr je právník a s realitami často přicházel do kontaktu v rámci své advokátní agendy. Inspiroval mě k myšlence na otevření  realitní kanceláře. Dnes jsme spolu sehraný tým. Manžel se stará o právní věci. Já mám na starost obchod a provoz. Myslím, že tato kombinace dělá ze značky Realdomus opravdu silnou realitku, kde je o klienta dobře postaráno.

V současné době je trendem sjednávat si služby on-line. Týká se to  vzorových smluv, ale i vlastního prodeje nemovitostí. Jak se na to jako zprostředkovatel díváte?
Jsem velký fanoušek technologií. Opravdu mě baví! Ale ani o budoucnost realitních kanceláří se nebojím. Lidský element je nenahraditelný. Vždyť odhadem pouze jedna realitní transakce z deseti je  jednoduchá. Devět nemovitostí z deseti mají nějaká svá omezení! Jsou zatížené hypotékami, jsou na ně vázány různé závazky. Role zprostředkovatele je zde nutná. Ideálně prověřeného a zkušeného, který rozumí  souvislostem a dokáže celou transakci dobře ošetřit. Aby byl prodej nemovitosti bezpečný a za tu nejlepší cenu.   

Jaká oblast Českých Budějovic je pro vás z hlediska realit nejzajímavější?
Neřeknu nic nového, ale mám ráda Pražské předměstí, je to takový evergreen. Je odtud blízko do centra i ke sportovnímu vyžití. Když je zde nějaká nemovitost k prodeji, dlouho v nabídce nevydrží.

V jihočeské metropoli působí dnes téměř třicet realitních kanceláří. To je docela tlačenice.
A já říkám, že každý poctivý makléř je vítaný. Není důvod se o ostatních realitních kancelářích vyjadřovat špatně. My ostatně fungujeme hlavně na bázi referencí. Klient byl spokojený a doporučí dalšího. Tak to funguje jak v menších Budějovicích, tak i třeba v Praze, kde má Realdomus pobočku. Je to jednoduché, základem je poctivost a spolehlivost.

Uveřejněno v tištěném vydání magazínu BUDLive dne 26.03. 2021

Medailonek
Petra Wölflová (44 let)
Spolumajitelka realitní kanceláře Realdomus, kterou provozuje se svým manželem Petrem. Vítězka oborové soutěže Realiťák roku za rok 2020, které se zúčastnilo 1 052 realitních makléřů z celé republiky. Na Jihočeské univerzitě vystudovala Pedagogickou fakultu, učitelství pro první stupeň. Učila tři roky na základní škole Šindlovy Dvory, ale v roce 2010 ji zlákaly reality. Mezi její koníčky patří volejbal, cestování a procházky se psem. Má dva syny (13 a 16 let).

Petra WölflováKřídla značky Realdomus
Logo realitní kanceláře Realdomus představují stylizovaná ptačí křídla, která ochrání klienty, jejich vložené finanční prostředky i celkovou realitní transakci. „Při prodeji i nákupu nemovitostí se jedná často o životní obchod zúčastněných stran. Může se vyskytnout mnoho nástrah. A my jsme zde proto, abychom udělali celou transakci bezpečnou a výhodnou pro naše klienty, nad kterými držíme svá ochranná křídla,“ říká Petra Wölflová k významu loga kanceláře.


Další články z této rubriky:

Jídlu v gastrosoutěži se musí vymyslet dobrý příběh

Představujeme nejmladšího a zároveň netypického hosta v naší „kariérní“ rubrice. Je jím středoškolák Jan Bauer. O své budoucí profesi ... Více informací

Obrazy Vojtěcha Kubašty nám ulehčují život

Do světa vánočních svátků, betlémů a dětského radostného očekávání štědrovečerního tajemství zve výstava v Jihočeském muzeu v Českých ... Více informací

© Copyright 2019 Bud Media s.r.o.

Vytvořili v: