Osobnosti

Kvalitní kadeřnický salón je věcí týmu

ŘÍKÁ KAREL DRAŽAN, MAJITEL STUDIA MIRACLE

Autor: Jan Cempírek, Foto: Petr Zikmund

Jeho prémiový vlasový salon Studio Miracle zná klientela nejen z Českých Budějovic, ale i širokého okolí. Kadeřník Karel Dražan je v čele týmu, který poskytuje zákazníkům nadstandardní služby a servis už řadu let. Zajímavostí přitom je, že kadeřníkem původně ani netoužil být.  

Kdy a proč jste se stal kadeřníkem?
Pocházím z Borovan. Maminka tam byla kadeřnicí, dědeček holičem. To ale automaticky neznamenalo, že bych měl stříhat také. Naopak, na konci základky jsem netušil, kam dál. Bratr mi radil, abych se šel učit elektrikářem. Sestra mě přemlouvala, že by ze mě mohl být dobrý kadeřník. Já pořád nevěděl. Dal jsem si dokonce přihlášku na oba obory. Nakonec kadeřník vyhrál. A svého rozhodnutí vůbec nelituji!

Karel Drazan

Obr. 1) Karel Dražan, majitel studia Miracle


Po získání výučního listu jste na jihu Čech ale nezůstal.
Nějaký čas po vyučení jsem odešel za prací do Prahy. To byla nejlepší škola! Dostal jsem se do prvotřídních salónů, kam chodily celebrity a náročná klientela. Pracoval jsem v inspirativním prostředí, s prvotřídními kolegy, učil se řemeslo. Přišel jsem na to, že rukama dělat umím, že mám nápady a cit. Hrozně mě to bavilo – práce i parta kolem. Jenže ta se časem začala rozpadat, lidé odcházeli za svými sny a já začal přemýšlet, co je vlastně mým snem? A tím bylo otevřít si vlastní studio.


Proč jste si ho neotevřel v Praze? Klientelu jste si tam již získával...
Na hlavní město možná nemám úplně povahu. Když tam chcete být tím nejlepším, musíte to stále dokazovat i jistým showmanstvím. Ale já se nepotřebuji předvádět, jsem raději u křesla a stříhám. S rodinou jsme se vrátili do Budějovic, otevřel jsem si vysněné studio zde. Začal jsem pracovat se značkou Redken, což je Mercedes v kadeřnickém oboru. Redken tou dobou ještě v jižních Čechách nebyl, mohli jsme tak klientům nabídnout skutečnou kvalitu, a navíc byli jedineční.


Nakonec jste s Redken navázal nadstandardně úzkou spolupráci.
Ano, těm produktům věřím a mám je opravdu rád. A myslím, že si vyhovujeme vzájemně. Když jsme měli studio na náměstí, tak náš Loft salon značka použila dokonce jako modelový koncept. Já sám mám školitelskou licenci Redken pro Česko, Slovensko a Polsko. Jako školitel jezdím na stáže do Londýna, Říma, Las Vegas nebo Miami, to je pro mě důležité. Pořád se chci v oboru posouvat a předávat nové znalosti kolegům ve svém salónu, ale i dalším kadeřníkům.

Interier

Obr. 2) Stylový interiér českobudějovického studia Miracle na Mariánském náměstí


Sedíme nyní ve studiu na Mariánském náměstí. Je tady čilý ruch, ale přesto si připadám jako u dobrých známých.
To jsem moc rád, že to tak vnímáte. Takový byl i náš cíl, když jsme zde Studio Miracle otevírali – poskytovat profesionální péči o vlasy v hezkém prostředí, s přátelským a lidským přístupem.  


Vaše studio má pověst nejdražšího kadeřnictví ve městě. Je to pravda?
Možná ano, je to dáno kvalitními produkty a celkovou službou. Jenže, co je to „nejdražší“? Nabízíme třeba vstupní konzultace pro každého – zcela zdarma. Přijdete a my vám uděláme diagnostiku vlasů i analýzu potřeb, které bychom vám doporučili. Je to služba, která má svou velkou přidanou hodnotu, u nás ji získá bezplatně opravdu každý návštěvník.

Když o svém salónu mluvíte, používáte často slůvko „my“.
Kvalitní salon je věcí týmu. A já našemu týmu skutečně věřím, všichni jsou profesionálové v tom nejlepším slova smyslu! Já jsem garantem služby. Mám své pracovní křeslo uprostřed studia, a u něj trávím nejvíce času. Je to dobré místo kvůli přehledu, ale jsem rovněž každému po ruce. Zákazníkům i kolegyním.  

Nuzky

Obr. 3) Zátiší s nůžkami a hřebeny

Jak vlastně vypadá typický den Karla Dražana?
Deset hodin v práci. Průměrně mám šest klientů. Nejdůležitější je kvalitní příprava, klidně i den předem. Například při míchání barev můžete dosáhnout takřka nekonečného počtu odstínů. Bez přípravy nelze být prvotřídním kadeřníkem, za tím si stojím. A když nestojím u křesla? Ohledně zajištění provozu salónu je třeba dělat spousta věcí, takže i když mám zavedený tým, různé věci jako majitel musím udělat osobně. Deset hodin je pryč, ani nevím jak.

Poslední otázka. Vidíte sám sebe spíše jako kadeřníka, školitele, nebo podnikatele?
Kdyby mi někdo dal na výběr, že se musím rozhodnout, tak jednoznačně vyhrají nůžky a křeslo. Tam je moje místo.

Uveřejněno v tištěném vydání magazínu BUDLive dne 23.09. 2021

Karel Dražan (1981)

Majitel kadeřnického salónu Studio Miracle. Jeho prvním zákazníkem byl kamarád truhlář, kterého ostříhal strojkem. Profesní dovednosti si osvojil v pražských prémiových salonech. Je školitelem značky Redken. Inspiraci sbírá při návštěvách salonů v Evropě i zámoří. Nejvíce ho baví kreativní činnost. Je ženatý, má dva sny. Jeho koníčkem je design.

KArel Drazan 600

Studio Miracle

Vyhlášené českobudějovické vlasové studio založil Karel Dražan v roce 2005. Velkou změnou prošlo Studio Miracle v roce 2015, kdy se v rámci projektu Redken Smart Loft otevřelo klientům v úplně novém designu a koncepci. Studio má vlastní recepci, nabízí individuální přístup a prvotřídní servis. www.studiomiracle.cz

logo miracle


Další články z této rubriky:

Žiju, a baví mě to čím dál víc

Celých 25 let byl Jiří Boček ředitelem Budějovického Budvaru. Pivovar pod jeho vedením čtyřnásobně zvýšil výstav a stal se největším e... Více informací

Jídlu v gastrosoutěži se musí vymyslet dobrý příběh

Představujeme nejmladšího a zároveň netypického hosta v naší „kariérní“ rubrice. Je jím středoškolák Jan Bauer. O své budoucí profesi ... Více informací

© Copyright 2019 Bud Media s.r.o.

Vytvořili v: