Osobnosti

Na pivu mám ráda jeho příběh i kouzlo spojovat lidi

ŘÍKÁ MONIKA GEREŠOVÁ, PERSONÁLNÍ ŘEDITELKA BUDĚJOVICKÉHO BUDVARU

Na pivu má ráda především jeho kouzlo spojovat lidi a právě lidé jsou její pracovní i životní náplní. Monika Grešová je personální ředitelkou posledního velkého pivovaru, který zůstal v českých rukou. Budějovického Budvaru.

Už 8 let jste personální ředitelkou Budějovického Budvaru. Nabízí se otázka, co vy a pivo?

Na pivu mám ráda jeho příběh i kouzlo spojovat lidi. Už po staletí je to nápoj, který nás Čechy provází životem, a nad kterým společně prožíváme veškeré radosti i splíny. A věřím, že se tato skutečnost promítá i do života uvnitř pivovaru. Troufám si říct, že jsou naši lidé skutečně hrdí na to kde, a především pro koho, pracují. A tím myslím české poctivé pivo, vařené z toho nejlepšího, co nám příroda dává. Je přece hezké jít si po práci posedět s kolegy, kamarády a přiťuknout si skvělým nápojem, na kterém všichni společně pracují. Dává to naší práci smysl.

Co dalšího vás na práci vyjma piva baví?

Práce v HR je práce s lidmi. Považuji ji za jednu z nejtěžších, ale také nejkrásnějších (kolegové z jiných oborů mi snad prominou). Je velmi pestrá, každý den je jiný, zde více než jinde platí, že jediná jistota je, že nic nezůstává stejné. A to mě baví, nemám ráda rutinu a překonávat překážky a zkoušet nové věci mě i můj tým rozvíjí.

Na trhu práce je nyní složitá situace. Jak se vám aktuálně daří hledat nové lidi?

S vážným nedostatkem lidí se nepotýkáme. Stále se snažíme pracovat na tom, abychom byli na trhu práce konkurenceschopní a velmi nám při náboru pomáhá náš skvělý brand a produkt. Na schůzkách s kandidáty pravidelně slýcháme, že je to naše značka a atraktivní produkt, které je k nám přivádí.  A tvrdě pracujeme na tom, aby i realita naplnila očekávání. Jsem si jistá, že příběh naší značky, pracovní podmínky a benefity, které našim lidem nabízíme, jsou natolik silné, že ustojíme sebevětší krizi na pracovním trhu. Věřím, že to je důvod, proč v letošním roce patříme mezi tři nejlepší zaměstnavatele Jihočeského kraje. Máme z tohoto obrovskou radost, vážíme si toho a zároveň nás to motivuje posouvat se ještě dál. Jednou bychom chtěli být tím nejlepším zaměstnavatelem.

Na vašich kariérních stránkách mluvíte o zaměstnancích jako o ambasadorech. Co přesně to znamená?

Misí našeho národního pivovaru je šířit slávu a radost z poctivého českého piva. A kdo by byl lepším ambasadorem tohoto poslání, než právě naši lidé? Nechceme, aby naši zaměstnanci vnímali práci pouze jako povinnost. Jako místo, kam ráno přijdou, splní si, co musí, a zase odejdou. Chceme, aby je to u nás bavilo, cítili se být skutečnou součástí příběhu pivovaru a uvědomovali si význam své role.
    
Říkala jste, že o lidi nouzi nemáte. Přesto se zeptám. Hledáte nyní někoho?

Hodili by se nám operátoři či operátorky výroby, nějaký šikovný směnový mistr či mistrová, borci, co umí s vysokozdvižným vozíkem, jsou u nás také srdečně vítáni. No a jako snad všechny firmy hledáme elektromechaniky. Pokud nějaké znáte, sem s nimi. Rádi je zahrneme všemi důvody, proč pracovat právě pro nás.  

A těmi jsou?

Vyjma toho, že pracovat v pivovaru je z již zmíněných důvodů báječné, nabízíme samozřejmě i finanční a materiální benefity. Poskytujeme férovou mzdu, přispíváme na stravu, penzijní připojištění nebo například na dovolenou. Letos je to 6000 Kč. Bezkonkurenčně nejoblíbenějším benefitem je deputát. Každý zaměstnanec si měsíčně domů odnáší 20 litrů našeho ležáku a mimo to má standardně celé naše portfolio za zvýhodněné ceny.


A co budoucnost? Máte již nějaké konkrétní plány?

Plánů máme mnoho. Je to zásluhou všech našich lidí, že se celý pivovar neustále vyvíjí a posouvá dopředu, a to ve všech oblastech. Máme vizi krásného, technologicky vyspělého, zeleného pivovaru, který bude atraktivní jak pro zaměstnance, tak pro návštěvníky. Z pohledu HR děláme vše pro to, abychom byli zaměstnavatelem číslo jedna. Myslím, že k tomu máme našlápnuto a těším se, co všechno budoucnost přinese.

Uveřejněno v tištěném vydání magazínu BUDLive dne 21.09. 2022

Monika Grešová (1975)
Absolvovala inženýrské studium na Univerzitě J.A. Komenského v Praze. Osm let vede HR v Budějovickém Budvaru. Má syna, ráda cestuje, ve volném čase vyrazí na kolo, lyže, miluje knihy.

MOnika

Budějovický Budvar, národní pivovar
Budějovický Budvar je posledním velkým pivovarem, který zůstává ryze v českých rukou. Lidé v něm již od roku 1895 vaří poctivé české pivo, které si získalo slávu nejen doma, na jihu Čech, ale i daleko za jejich hranicemi. Minulý rok národní pivovar uvařil 1,809 mil. hektolitrů piva a vychutnávali si jej lidé z více jak 70 zemí světa.

Další články z této rubriky:

Žiju, a baví mě to čím dál víc

Celých 25 let byl Jiří Boček ředitelem Budějovického Budvaru. Pivovar pod jeho vedením čtyřnásobně zvýšil výstav a stal se největším e... Více informací

Jídlu v gastrosoutěži se musí vymyslet dobrý příběh

Představujeme nejmladšího a zároveň netypického hosta v naší „kariérní“ rubrice. Je jím středoškolák Jan Bauer. O své budoucí profesi ... Více informací

© Copyright 2019 Bud Media s.r.o.

Vytvořili v: