Prezentace

V hlavní roli textil do hotelů

PŘESTAVUJEME VÁM BORŠOVSKOU FIRMU TIBEX

Autor: Jan Cempírek, foto: Petr Zikmund

Sedím v boršovském sídle firmy TIBEX s.r.o. a povídám si s majiteli - manželi Gabrielou a Tomášem Rezkovými. Ti hovoří o své společnosti s nadšením a stejně tak i o svých zákaznících, se kterými spolupracují často i dlouhou řadu let. Všude v místnosti jsou vidět vzorkovníky látek. „Skoro se sem nevejdou, že? A to je jen část naší nabídky. Zákazníci si mohou vybírat ze čtyř tisíc vzorků,“ říkají majitelé hrdě.  

Vidím kolem opravdu mnoho různých textilních vzorků. Jaký je ale váš hlavní obor podnikání?
Tomáš Rezek: Vyrábíme textilní zboží do maloobchodu a fungujeme pochopitelně i jako velkoobchod. Naší hlavní specializací je ale obor hotelových textilií.  Tato oblast zahrnuje mnoho různých produktů: ložní soupravy, froté program, přikrývky a polštáře. K tomu navíc veškeré dekorační textilie do hotelů – od záclon po závěsy až po přehozy.

Takže hotel či penzion chce upravit interiér ve svých pokojích a obrátí se na vás. Co se děje poté?
TR: Rozdělil bych to na dvě odlišné roviny. Pokud chce zákazník lůžkoviny – například nová povlečení, tak často poptává po internetu více dodavatelů a rozhoduje především cena dodávky. Pokud ale klient například staví zcela nový hotel a potřebuje vyladit i tvář budoucích pokojů, bude objednávat i textilní dekorace a proto ho zajímá také poradenství. A tam je už nutná daleko užší spolupráce mezi námi a klientem. O tuto komunikaci se stará hlavně manželka.

Gabriela Rezková Polanská: Nejdřív si s klientem ujasníme jeho představu. Zajedu se podívat přímo na místo, kde hotel nebo penzion stojí. Textilie a dekorace se totiž od místa a typu každého ubytovacího zařízení hodně odlišují. Jiné látky zvolíte, když se jedná o rodinný penzion na Lipně, jiné, když máte zařídit mezinárodní hotel v Praze a jiné, když připravujete zakázku pro horskou chatu. S klientem si ujasníme jeho a náš pohled a pak připravíme návrhy. Je to kreativní práce, každý zákazník má svou představu, ale nám i klientovi jde vždy o stejný výsledek – aby styl dekorací a použitých materiálů odpovídal charakteru hotelu a aby se budoucí hosté cítili v jeho pokojích dobře.

Obr. 1: Manželé Gabriela a Tomáš Rezkovi,  jednatelé společnosti TIBEX s.r.o.


Když se podílíte na budoucí podobě pokojů, nechtějí po vás zákazníci i dodávky jiných zařizovacích předmětů?
TR: Ano. Je to logické. Když dovezeme záclony, zákazník uvítá i možnost dodání garnýží. Když připravujeme kompletní ložní prádlo, klient bude chtít třeba i matrace, nebo se zeptá, zda můžeme dodat malý sejf k ložnímu stolku. Takových věcí je mnoho a my je nabízíme v doplňkovém prodeji. Protože jsme zavedená firma, zákazníci už víceméně podobný servis očekávají.

Jste ale stále především specialisty na textilní výrobky. Odkud vlastně odebíráte látky?  
TR: Spolupracujeme nejčastěji s ověřenými západoevropskými výrobci. Látky dovážíme z Itálie, Španělska či Německa. Určitě bych ale rád připomenul i naše partnery v Pákistánu. Jejich látky jsou opravdu velmi pěkné a kvalitní. S manželkou jsme osobně prohlédli pákistánské továrny, několik prvních dodávek proběhlo pod přísnou inspekcí SGS, abychom se mohli zaručit, že látky pochází z čistých, dobře udržovaných provozů, no a stálost kvality je nesmírně důležitá.  

Jaký vývoj čeká váš obor po koronavirové epidemii, která se dotkla většiny hotelů?
TR: Poradíme si. Když se podíváte na historii naší firmy, vidíte, že je třeba vždy reagovat na vývoj trhu. Před lety jsme začínali jako prodejci bytových textilií. K tomuto sortimentu nás inspirovala babička manželky, která byla šikovnou švadlenou. Pak jsme začali přemýšlet o rozšíření sortimentu a kolem roku 2004 jsme začali s programem pro hotely. To byl dobrý nápad, obrat firmy šel rázem prudce nahoru a hotely se brzy staly našimi největšími zákazníky. Když letos přišel koronavir, během pár dní jsme rozběhli úspěšnou výrobu roušek. Hotelový trh určitě bude procházet změnami, ale jsme optimisté. Měli jsme konečně dostatek času pro finalizaci našich obchodních zastoupení v Německu a v Rakousku.

Možná už váš pohled také směřuje k dalšímu rozšíření sortimentu, že?  
TR: Není to přímo nový sortiment, ale výzva pro růst naší společnosti se chystá. V nedaleké Plavnici jsme koupili areál pro skladování a výrobu. Před půl rokem jsme zakoupili kompletní technologii výroby matrací. Matrace jsou totiž  sortimentem, který je nerozlučně spojen s ostatními našimi produkty a zákazníci budou vždy preferovat nákup celého sortimentu od jednoho osvědčeného producenta. Věřím proto, že budeme úspěšní. A navíc je plavnický areál na strategickém místě, leží hned vedle rozestavěné dálnice D3. Čeká nás tak nová etapa života firmy a věříme, že bude úspěšná.        

Obr. 2: Část pracovního kolektivu společnosti TIBEX s.r.o.

Uveřejněno v tištěném vydání magazínu BUDLive dne 23.06. 2020

TIBEX s.r.o.
Firma založena v roce 2004. Navázala na předcházející zkušenosti majitelů – manželů Rezkových - s výrobou a prodejem lůžkovin. Hlavními odběrateli firmy jsou hotely a penziony. TIBEX s.r.o. zaměstnává přes dvě desítky pracovníků na různých pozicích. Sídlí v Boršově nad Vltavou a bude se rozrůstat o nové výrobní a skladovací prostory v Plavnici.  

Náš tip:
Podívejte se na referenční realizace na stránkách www.tibex.cz
Překvapí Vás, jak široký záběr relativně malá firma má.Kontakt:
TIBEX s.r.o.
Průmyslová 281
373 82 BORŠOV NAD VLTAVOU
Tel.: 602 707 808
www.tibex.cz
e-mail: rezek@tibex.cz


Další články z této rubriky:

CUPRA je značkou pro všechny, kteří rádi řídí

Co se vám vybaví, když se řekne slovo Cupra? Můžete si vzpomenout například na latinské pojmenování mědi. Ale především je to označení... Více informací

Jak vypadá zákulisí firmy Milan Král

Již více než 30 let patří k Českým Budějovicím neodmyslitelně firma Milan Král, odborník na mobilitu. V jejím sídle vozů Mercedes-Benz... Více informací

© Copyright 2019 Bud Media s.r.o.

Vytvořili v: