Prezentace

Pikniková sezóna v Budějcích

Jak si ji užít bez práce a co v Budějcích stojí za to vyzkoušet?

advertorial

České Budějovice jsou město pro letní pikniky jako stvořené. Trávníky se proto každý den poctivě zbarvují do barevných mozaiek, a není se co divit. V tomto ročním období slouží trávníky kromě příjemného posezení především jako ubrusy, co snesou všechny chutě i vůně světa.

piknik

Jídlo si připravíte sami, nebo vám přiveze vše na klíč dovážková služba

Záleží přitom jen na vás, co si na letní tabuli prostřete, kde a pro koho uspořádáte piknik jako z bijáku či třeba venkovní narozeninovou oslavu. A pokud to chcete mít bez práce, můžete lehce využít i nabídky místních podniků!

Příprava řádného pohoštění totiž bohužel zabere dost času – je třeba vše předem nakoupit, doma připravit, pečlivě zabalit a nachystat na přepravu ven na deku v cílové destinaci. I na to ale dnes existuje skvělá vychytávka. Dovážkové služby, jako je třeba Wolt, a jejich partneři ve městě totiž vysněnou hostinu rádi připraví za vás a doručí vám ji přímo na deku. Ať už jste tedy zrovna ve Stromovce, na Sokolském ostrově, v Kampusu nebo kdekoliv jinde, stačí si dobroty objednat z aplikace a do poznámky přidat, kam vám má kurýr zásilku doručit. Nabídky online menu přitom bývají široké a pochutnat si tak můžete na všelijakých pochoutkách včetně ledové zmrzliny, která by se vám jinak cestou z domu téměř jistě roztekla.

Co stojí za to vyzkoušet v Budějcích?

Dobře víme, že vybrat si jen jeden z budějckých podniků může být oříšek. Proto jsme pro vás předvybrali alespoň pár tipů, které patří mezi piknikové stálice místního Woltu:  nízkokalorické italské speciality z Pinseria San Paolo, splněný mexický sen z Hola Burrito, pořádné americké hotdogy, burgery, wrapy i bagety z Pomáda Bageterie, moderní anglická kuchyně z Born in London, tradiční česká chuťovka z Království chlebíčků nebo s láskou usmažené maso z Budějcké řízkárny.

piknik Holka
Pohoda u pikniku


Ať už začnete piknikovou hostinu čímkoliv, jistě pak musí dojít i na sladkou nebo jinou příjemnou tečku. Mlsné jazýčky naštěstí mohou uspokojit své chutě třeba objednávkou dobrot z Vypečeného okna. Milovníci vína pak jistě potěší nabídka vinotéky Vinofol nebo Sklípek.

Perfektnímu pikniku pak už bude zbývat jen vybraná společnost. A ať už se chystáte na piknikové setkání se svou drahou polovičkou, kamarády nebo rodinou, užijte si čas se svými blízkými naplno, odpočiňte si a udělejte si radost!

Zdroj a foto: Communication Lab

Uveřejněno v tištěném vydání magazínu BUDLive dne 22.07. 2022

Nejoblíbenější místa pikniků v Budějcích

Sokolák

Vysokoškolský kampus Branišovská

Areál Velkého a Malého jezu

Trávníky na břehu Vltavy podél cyklostezky

600 Malak

Oblíbená odpočinková zóna Malý jez


Další články z této rubriky:

Bouda Burgers: Cesta od studentského projektu k úspěšnému...

V roce 2015 vznikl budějovický koncept Bouda Burgers j... Více informací

Alšova jihočeská galerie vyhlásila architektonickou soutě...

Senovážné náměstí v Českých Budějovicích by mělo získat novou výzmanou dominantu. Alšova jihočeská galerie vyhlásila architektonickou ... Více informací

© Copyright 2019 Bud Media s.r.o.

Vytvořili v: