Prezentace

Festival Okolo Třeboně 2023

OSLOVOVAT BUDOU I NEZMAŘI

Autor: Jana Holoubková Foto: archiv

Festival Okolo Třeboně nabídne od 29. června do 6. července osm hlavních koncertů, na nichž vystoupí například Fleret a Nezmaři, Karel Plíhal, trumpetista Laco Deczi a houslista Pavel Šporcl. Představí se i řada dalších hostů, kteří zahrají v úvodu nebo pak večery zakončí. Bude mezi nimi dost mladých muzikantů, jak ze soutěží Houpací kůň, Jihočeská Porta, tak z Akademie Pavla Šporcla.

Většina koncertů se bude konat opět na Louce U Zlaté stoky – tento areál se v minulých letech osvědčil díky snadnému parkování, občerstvení i možnostem užít si následný program v příjemné letní atmosféře až do pozdního večera. Hrát se bude také v divadle, ve Schwarzenberské hrobce, na pláži Ostende a nově ještě v hospůdce U vodníka, kde vznikne scéna pro nováčky.

BArny

Pavel Barnáš, ředitel festivalu Okolo Třeboně

Festival Okolo Třeboně ve svém 32. ročníku vsadil hlavně na oblíbené interprety, kteří se do města rádi vracejí a mají zde své příznivce. „Multižánrových přehlídek je hodně, proto chceme držet jednotný styl dramaturgie, který má už v Třeboni své věrné publikum. Vážíme si také toho, že účinkující se k nám vracejí s důvěrou – a je mezi nimi mnoho těch, které jsme objevili v začátcích jejich kariéry a postupem času se z nich stali velmi úspěšní hudebníci. To samozřejmě posiluje renomé Třeboně jako kulturního města s vnímavým a vzdělaným publikem,“ upozorňuje ředitel festivalu Pavel Barnáš, který je členem Symfonického orchestru Českého rozhlasu. S některými účinkujícími si zahraje na violoncello jako host a 5. července se ve Schwarzenberské hrobce jako muzikant představí v kapele Bárka, kterou založil s kolegyní z orchestru Národního divadla, harfenistkou Ivanou Pokornou. 

okolo logo

Neobvyklý zážitek slibuje Ondřej „Endru“ Havlík, což je kreativní hudební improvizátor, beatboxer, zpěvák a multivokalista i stand up komik. Je mistrem světa v hudebním smyčkování (loopingu) a několikanásobným mistrem ČR v beatboxu. „Poznal jsem ho při festivalu Voda moře oceány v Hluboké nad Vltavou, který už mnoho let moderuje. Moc mě zaujal tím, co všechno dokáže a jak je vtipný. Proto jsem rád, že přijal naše pozvání a rozšíří program festivalu o nové žánry,“ doplňuje Pavel Barnáš. Novinkou, která festival Okolo Třeboně letos uzavře, bude koncert skvělého houslisty Pavla Šporcla ve čtvrtek 6. července v kapli Schwarzenberské hrobky. Bude to první ze tří jihočeských koncertů Pavel Šporcl Academy, kterou tento uznávaný hudebník letos poprvé připravil v Českých Budějovicích pro talentované české a zahraniční studenty ZUŠ, konzervatoří a hudebních akademií ve věku 12 až 24 let. Vybraní žáci, mezi nimiž jsou i mladí lidé z Izraele, Japonska a Ukrajiny, mají možnost se od začátku července zdokonalovat zdarma ve hře na housle, violu a violoncello. „Na našem společném koncertě vystoupím jako sólista a zároveň povedu orchestr, v němž se budeme různě střídat. Máme skvělé žáky, ti se však většinu roku soustředí na svá sólová studia, proto tady budeme muzicírovat společně. Chci, aby se naučili spolu komunikovat a poznali jednotlivé pozice v orchestru,“ vysvětlil Pavel Šporcl, čím bude tento projekt výjimečný. 

Uveřejněno v tištěném vydání magazínu BUDLive dne 27.03. 2023

Festival Okolo Třeboně

Ve svém 32. ročníku vsadil festival hlavně na oblíbené interprety, kteří se do města rádi vracejí a mají zde své příznivce. Spoustu fanoušků do města přivedou kapely Nezmaři a Fleret, které letos slaví 45 let svého působení na hudební scéně. Nebudou chybět ani novinky připravené ve spolupráci s organizátory ze Svazu autorů a interpretů i soutěže Jihočeská Porta.okolo

Téměř týdenní sérii koncertů zahájí ve čtvrtek 29. června 2023 již tradičně Žižkovské Divadlo Járy Cimrmana, které se do Třeboně v tomto čase pravidelně vrací – tentokrát v divadle J. K. Tyla uvede hru Blaník. Pak se naplno rozjede hudební program: vystoupí Asonance, Spolektiv, Laco Deczi a Celula New York, Endru, Nezmaři, Karel Plíhal, Fleret, Saša Nikličková, Fram, Pavel Čadek, Makroplaš, Babouci, Bárka, Pánská šatna, Pavel Šporcl se svými studenty a další. Bohatý doprovodný program myslí hlavně na rodiče s dětmi, pro něž je opět na Louce u Zlaté stoky připraveno odpoledne se soutěžemi, výtvarnými dílnami, sportem i zábavou. Nebude chybět ani romantické vítání slunce na Mokrých lukách a mimořádně příjemný večírek s kapelou Pánská šatna v plážové hospůdce na Ostende.

Podrobný program festivalu Okolo Třeboně a dalších akcí, které agentura Bárny pořádá až do konce roku, je zde:

https://www.okolotrebone.cz/program/


Další články z této rubriky:

Bouda Burgers: Cesta od studentského projektu k úspěšnému...

V roce 2015 vznikl budějovický koncept Bouda Burgers j... Více informací

Alšova jihočeská galerie vyhlásila architektonickou soutě...

Senovážné náměstí v Českých Budějovicích by mělo získat novou výzmanou dominantu. Alšova jihočeská galerie vyhlásila architektonickou ... Více informací

© Copyright 2019 Bud Media s.r.o.

Vytvořili v: