Prezentace

Festival Šumava Litera vyhrál budějovický autor

LITERÁRNÍ CENU V KATEGORII BELETRIE ZÍSKAL JIŘÍ ŠESTÁK

Text Jan Cempírek foto: Archiv


Zájemci o šumavskou literaturu se sjeli Vimperka, kde se při 9. knižním festivalu Šumava Litera veřejnosti představili vítězové nejlepších knih loňského roku. Bodoval českobudějovický autor a bývalý senár Jiří Šesták. Ten si z Vimperka odvezl hlavní cenu v kategorii beletrie za román Divoká honba.

maly
Záběr na jednu z přednášek festivalu v sále hotelu Hvězda ve Vimperku

„Kromě zdejší nádherné přírody jsou pod šumavským mechem ukryté skutečné dramatické příběhy, které se snažím odkrývat. Žili zde lidé, kteří museli odejít z domovů, odkud byli vyhnáni. Ve své třetí knížce tento mech nadzvedávám a připomínám zdejší vztahy, aby si čtenáři mohli uvědomit, že princip kolektivní viny nemá co dělat v liberální demokracii a v zemích, dodržujících lidská práva,“ uvedl spisovatel Jiří Šesták v rozhovoru pro Deník.

Letošní ročník byl věnován tématu kantorů na Šumavě. Do Vimperka se sjela tisícovka příznivců kultury a litaratury a to nejen z České republiky, ale i z Bavorska a Horního Rakouska.

autor

Součástí festivalu je i prodej tématických knih. Na snímku podepisuje Jiří Březina svou detektivku Na kopci se zápletkou ze Šumavy.

divoka

Obálka vítězné knihy Divoká honba od Jiřího Šestáka, repro: Šumava Litera

Uveřejněno v tištěném vydání magazínu BUDLive dne 22.11. 2023

Šumava Litera

Mezinárodní literární festival propagující šumavskou literaturu a to psanou jak česky, tak i německy. Během celého roku na různých místech probíhají literární a kulturní akce. Festival každoročně vrcholí ve Vimperku vyhlášením nejlepší knihy předcházejícho roku a to v kategoriích: Beletrie a pozezie, Obrazová a výtvarná publikace, Publicistika a naučná litaratura a německy psaná kniha. Iniciátorem festivalu byl v roce 2014 volarský nakladatel Petr Čmerda.  

velký sál


Další články z této rubriky:

CUPRA je značkou pro všechny, kteří rádi řídí

Co se vám vybaví, když se řekne slovo Cupra? Můžete si vzpomenout například na latinské pojmenování mědi. Ale především je to označení... Více informací

Jak vypadá zákulisí firmy Milan Král

Již více než 30 let patří k Českým Budějovicím neodmyslitelně firma Milan Král, odborník na mobilitu. V jejím sídle vozů Mercedes-Benz... Více informací

© Copyright 2019 Bud Media s.r.o.

Vytvořili v: