Prezentace

Festival Šumava Litera vyhrál budějovický autor

LITERÁRNÍ CENU V KATEGORII BELETRIE ZÍSKAL JIŘÍ ŠESTÁK

Text Jan Cempírek foto: Archiv


Zájemci o šumavskou literaturu se sjeli Vimperka, kde se při 9. knižním festivalu Šumava Litera veřejnosti představili vítězové nejlepších knih loňského roku. Bodoval českobudějovický autor a bývalý senár Jiří Šesták. Ten si z Vimperka odvezl hlavní cenu v kategorii beletrie za román Divoká honba.

maly
Záběr na jednu z přednášek festivalu v sále hotelu Hvězda ve Vimperku

„Kromě zdejší nádherné přírody jsou pod šumavským mechem ukryté skutečné dramatické příběhy, které se snažím odkrývat. Žili zde lidé, kteří museli odejít z domovů, odkud byli vyhnáni. Ve své třetí knížce tento mech nadzvedávám a připomínám zdejší vztahy, aby si čtenáři mohli uvědomit, že princip kolektivní viny nemá co dělat v liberální demokracii a v zemích, dodržujících lidská práva,“ uvedl spisovatel Jiří Šesták v rozhovoru pro Deník.

Letošní ročník byl věnován tématu kantorů na Šumavě. Do Vimperka se sjela tisícovka příznivců kultury a litaratury a to nejen z České republiky, ale i z Bavorska a Horního Rakouska.

autor

Součástí festivalu je i prodej tématických knih. Na snímku podepisuje Jiří Březina svou detektivku Na kopci se zápletkou ze Šumavy.

divoka

Obálka vítězné knihy Divoká honba od Jiřího Šestáka, repro: Šumava Litera

Uveřejněno v tištěném vydání magazínu BUDLive dne 22.11. 2023

Šumava Litera

Mezinárodní literární festival propagující šumavskou literaturu a to psanou jak česky, tak i německy. Během celého roku na různých místech probíhají literární a kulturní akce. Festival každoročně vrcholí ve Vimperku vyhlášením nejlepší knihy předcházejícho roku a to v kategoriích: Beletrie a pozezie, Obrazová a výtvarná publikace, Publicistika a naučná litaratura a německy psaná kniha. Iniciátorem festivalu byl v roce 2014 volarský nakladatel Petr Čmerda.  

velký sál


Další články z této rubriky:

Bouda Burgers: Cesta od studentského projektu k úspěšnému...

V roce 2015 vznikl budějovický koncept Bouda Burgers j... Více informací

Alšova jihočeská galerie vyhlásila architektonickou soutě...

Senovážné náměstí v Českých Budějovicích by mělo získat novou výzmanou dominantu. Alšova jihočeská galerie vyhlásila architektonickou ... Více informací

© Copyright 2019 Bud Media s.r.o.

Vytvořili v: