Prezentace

Pozvánka do planetária

Text Jakub Šimánek foto: Archiv Hvězdárna a planetárium ČB s pobočkou na Kleti

Promítání noční hvězdné oblohy, průlety vesmírem i působivé filmové zážitky. Oblíbené budějovické planetárium funguje už několik let jako digitální vesmírné kino, kde se spojuje zábava s vědeckými poznatky. S novým rokem 2024 jsou tu tři nové premiéry.

palnet

Interitér moderního planetária v Českých Budějovicích

Tři premiérové programy roku 2024

Hned v lednu startuje projekce velkolepé hudební show Pink Floyd – The Dark Side of the Moon. Album proslulé hudební skupiny se vrací po půl století od svého vzniku ve velkolepé audiovizuální podívané. Čeká vás výprava k samotným hranicím vesmíru a lidské představivosti. Zažijte hudbu skupiny Pink Floyd se skvělým zvukem a unikátní projekcí přímo v planetáriu.

pink

Obal známé desky skupiny Pink Floyd


Show Měsíční základna vás přenese do budoucnosti a budete svědky osidlování Měsíce. Od doby prvního přistání uplynulo přes 50 let a mnohé se změnilo. Změnily se i ambice lidstva a z Měsíce by se měla stát základna pro cestování do vzdálenějšího vesmíru. Jak v nepřátelském prostředí mrazivého a pustého vesmíru zajistit podmínky pro pobyt člověka? Připravte se na dechberoucí lunární dobrodružství.

mesic

Z programu Měsíční základna

Pohled do vesmíru

V živě komentovaném pořadu Ještě vzdálenější vesmír navštívíte dosud nepoznané kouty kosmu a odhalíte krásu mlhovin, galaxií i jiných tajemných objektů. Teprve nedávno odstartoval ze Země nový teleskop Jamese Webba a jedná se o jeden z nejdražších vědeckých projektů. Už první výsledky pozorování tohoto dalekohledu přinesly úžasné a nové pohledy na vesmír. Užijte si tyto pohledy i s vědeckými poznatky v nové show v planetáriu.

planrt 1

Interitér moderního planetária v Českých Budějovicích

Vstupenky a program planetária
Neznáte-li cestu do planetária, podívejte se na www.hvezdarnaCB.cz, kde zakoupíte i vstupenky, a pak už hurá za vesmírnými zážitky.

planet celkem

Uveřejněno v tištěném vydání magazínu BUDLive dne 19.12. 2023


Hvězdárna a planetárium ČB s pobočkou na Kleti

Českobudějovická hvězdárna byla otevřena v roce 1937 jako druhá nejstarší lidová hvězdárna v Čechách zásluhou tehdejší Jihočeské astronomické společnosti. Nachází se cca 300 metrů od historického centra města v parku na soutoku Vltavy a Malše. Její plný název je Hvězdárna a planetárium v Českých Budějovicích s observatoří na Kleti. Ředitelkou je Ing. Jana Tichá. Dnes se zdejší pracovníci věnují prezentaci poznatků pro širokou veřejnost, práci s dětmi a mládeží a spolupráci s amatérskými astronomy. Organizace provozuje internetové magazíny Planetky.cz a Komety.cz a vlastní výzkumný program známý pod názvem Observatoř Kleť.

Od 1. 1. 2003 je zřizovatelem Jihočeský kraj.

Více: www.hvezdarnacb.cz

Hvezdarna vyyrez


Další články z této rubriky:

Letní sezóna Otáčivého hlediště

Letní sezóna Otáčivého hlediště v Českém Krumlově přiláká zpět do zámecké zahrady duši ikonického umělce Egona Schieleho, legendární d... Více informací

Adraběh pro dobrovolnictví

Běháte rádi? A chcete podpořit dobrou věc? Zapojte se v květnu do letošního ročního ADRA běhu.

Ten bude probíhat jak virtuálně, ta... Více informací

© Copyright 2019 Bud Media s.r.o.

Vytvořili v: